Warsztaty „Cantus Gregorianus”

canto_gregoriano

link do strony warsztatów

Od 2011 roku odbywają się w Łodzi Warsztaty Chorału Gregoriańskiego „Cantus Gregorianus”.  Są to  swego rodzaju rekolekcje, szkoła modlitwy śpiewem i czerpania z bogactwa tradycji Kościoła. Patronat nad imprezą corocznie obejmuje Arcybiskup diecezji łódzkiej.

Każdego roku gośćmi warsztatów są mnisi z opactwa Notre-Dame de Triors, którzy dzielą się swoim doświadczeniem życia śpiewem gregoriańskim, Claud Pateau – dyrektor Szkoły św. Grzegorza w Le Mans oraz Rene Linnenbank, który zajmuje się  emisją głosu.

Głównymi organizatorami i gospodarzami warsztatów są: Komisja do Spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej przy Kurii Metropolitalnej w Łodzi oraz Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi.

W prace organizacyjne włączają się również: Chór Cantores Misericordiae Dei, Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne Cantores, Fundacja św. Benedykta oraz Szkoła św. Benedykta.

Cantus Gregorianus 2019

Cantus Gregorianus 2018