VII warsztaty Cantus Gregorianus w Łodzi

W dniach 25-30 czerwca 2017 r. w Łodzi,  odbyły  warsztaty śpiewy gregoriańskiego pod hasłem „Ave Mundi Domina”. Tegoroczny program, z okazji 100 rocznicy Objawień w Fatmie, poświęcony był repertuarowi maryjnemu  i zaczął się łacińskimi Godzinkami ku czci  NMP w łódzkiej katedrze. Zajęcia odbywały się na różnym poziomie zaawansowania – od grupy całkowicie początkującej, po klasę dyrygentów. Jak co roku była też możliwość nauki akompaniamentu do śpiewu chorałowego pod kierownictwem o. Jean de Richmont z Francji.  Zajęcia z emisji głosu obejmujące gimnastykę całego śpiewaczego „instrumentu”  prowadził Rene Linenbank z Holandii. Warsztaty i wykłady zanurzone  były w modlitwie liturgicznej – dzień zaczynał się jutrznią, w połowie dnia była Msza św. solemna w katedrze, a wieczorem kompleta po łacinie. To był piękny i owocny czas AMDG.

Możesz również polubić…