Polecamy nową płytę z karmelitańskim chorałem ku czci św. Jana od Krzyża

Karmelici Bosi nagrali kolejną płytę chorałową. Tym razem album związany jest z postacią św. Jana od Krzyża i z obchodzonym w zeszłym roku jubileuszem 450-lecia powstania pierwszej wspólnoty karmelitów bosych w Duruelo (28 listopada 1568 r.) w Hiszpanii. Na płycie można znaleźć uroczystą mszę i nieszpory ku czci św. Jan od Krzyża oraz antyfony związane z Ojcem Karmelu Reformowanego.
Projekt został zrealizowany w klasztorze pw. św. Proroka Eliasza w Czernej koło Krakowa. W przedsięwzięcie włączyli się karmeli bosi pochodzący z obydwu polskich prowincji (warszawskiej i krakowskiej). Od strony muzycznej nad całością przygotowania, wykonania i zarejestrowania dźwięku czuwała pani Ewa Domagała. Produkcją zajął się ojciec Mariusz Wójtowicz OCD.
Patronatem honorowym płytę objął: kardynał Robert Sarah – prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ojciec Saverio Cannistrà OCD – generał Zakonu Karmelitów Bosych, ojciec Tadeusz Florek OCD – prowincjał Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych, oraz pani Marzenna Adamczyk – ambasador RP w Hiszpanii.
Album ukazał się nakładem Wydawnictwa Karmelitów Bosych w Krakowie.

o. Mariusz Wójtowicz OCD

Zamów płytę

Możesz również polubić…