XIV wieczny chorał na czas epidemii

 

Gwiazdo morza! któraś Pana * Mlekiem Swojem karmiła, * Tyś śmierci szczep, który wszczepił * Pierwszy rodzic, skruszyła.

Śliczna Gwiazdo! racz nam teraz * Uskromić niebo srogie, * Które trapi ciężkim morem * Zewsząd ludzie ubogie.

O najłaskawsza Gwiazdo morza * Ty w zarazie nas wspomożesz.

Wysłuchaj nas, Pani, gdyż Tobie Syn * Odmówić nic nie może! *

Zbaw nas dla prośby Matki Twej, * O Jezu, wieczny Boże!

V. W każdym nieszczęściu i ucisku.

R. Niech nas wspomaga Najświętsza Panna Maryja.

Boże miłosierdzia, Boże łaskawości, Boże przebaczenia, który zmiłowałeś się nad cierpieniem ludu Twego i rzekłeś do anioła chłoszczącego Twój lud: Powstrzymaj rękę swoją! : ze względu na miłość owej Gwiazdy chwalebnej, której piersi bezcenne przeciwko truciźnie naszych przestępstw słodko ssałeś, udziel pomocy Twej łaski, abyśmy za wstawiennictwem błogosławionej Dziewicy Maryi Matki Twojej i błogosławionego Bartłomieja, Twojego umiłowanego Apostoła zostali bezpiecznie uwolnieni od wszelkiej zarazy i niespodziewanej śmierci oraz miłosiernie zbawieni od niebezpieczeństwa zupełnego zatracenia. Przez Ciebie, Jezu Chryste, Królu chwały, który z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz, Bóg przez wieki wieków. R. Amen.

Nuty do pobrania:

http://christianitas.org/site_media/content/stella_caeli.pdf

Tłumaczenie za http://christianitas.org/news/oredzie-na-czas-zarazy/…

Możesz również polubić…