Fundacja Świętego Benedykta

Parafia Farna

Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna

Zajęcia prowadzą:

• wykłady – o. Mateusz Filipowski z klasztoru o. Karmelitów w Gorzędzieju (wykłady z duchowości);  ks. Jarosław Powąska, dyr. Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu (wykłady dotyczące duchowej interpretacji antyfon i psalmów z I Nieszporów o Trójcy Świętej); ks. Rafał Rybacki rektor Sanktuarium Krwi Pańskiej,  pracownik Archiwum Archidiecezjalnego (wykład dot. Skarbów z Poznańskiego Archiwum); dr Bogna Bohdanowicz (muzykolog) Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi (wykład dot. notacji i ksiąg);
  • warsztaty – Ewa Domagała, (dyrygent, chórmistrz), Katarzyna Kubaszczyk (choralistka), Agnieszka Łysakowska (choralistka), Karolina Żuk (choralistka, pianistka) [wszystkie osoby ukończyły II i III stopień kursu Szkoły św. Grzegorza w Le Mans – Międzynarodowej Akademii Muzyki Kościelnej; od kilkunastu lat współpracują z benedyktyńskim klasztorem Notre Dame de Triors, kultywującym śpiew gregoriański w codziennej praktyce, od ponad 10 lat prowadzą warsztaty w ramach Ogólnopolskich Warsztatów Cantus Gregorianus w Łodzi], o. Tomasz Rydzewski, przełożony karmelitańskiej pustelni w Zamartem.

współpraca

Opactwo Notre-Dame de Triors