Sante Joseph ora pro nobis – VIII warsztaty Cantus Gregorianus w Łodzi

Tegoroczne warsztaty Cantus Gregorianus w Łodzi odbywały się pod hasłem „Sante Joseph ora pro nobis”. Rok św. Józefa skłonił organizatorów warsztatów do zaproponowania uczestnikom nauki propriów i hymnów o opiekunie Świętej Rodziny. Ważnym i wzruszającym wydarzeniem był wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, udział we Mszy św. i zaśpiewanie przygotowanych utworów. Wśród osób prowadzących zajęcia jak zwykle znaleźli się goście z Francji: Claude Pateau – dyrektor Szkoły św. Grzegorza w Le Mans, o. Jean de Richemont z klasztoru Notre Dame de Triors, Rene Linnenbank specjalista od emisji głosu, a także „kadra” Szkoły św. Benedykta 🙂 Warsztaty trwały od 4 do 9 lipca 2018 r. w Seminarium Duchownym w Łodzi.
Fot. Bogna Bohdanowicz

Możesz również polubić…