Zapraszamy na zimowe warsztaty chorałowe „Adorate Deum” dla zaawansowanych i początkujących 24-26.01.2020r.

Zapraszamy na zimowe warsztaty chorałowe do  Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ul. Filipińskiej 4 w Poznaniu.

Zajęcia będą obejmowały warsztaty, wykłady oraz śpiew na liturgii.

Zapisz się

W zależności od stopnia  zaawansowania można wybrać  następujące grupy:

  • grupa całkiem początkująca – wprowadzenie w język gregorianki (notacja watykańska, interpretacja wybranych neum), nauka prostych antyfon i  części ordinarium XI, wybrane elementy psalmodii,
  •  grupa niezaawansowana – ordinarium  XI + antyfony ku czci Trójcy Świętej, psalmodia komplety,
  • grupa zaawansowana (dla osób wprawionych w śpiewie gregoriańskim)  – interpretacja propriów z III niedzieli po Objawieniu.

Posłuchaj utworów

Zachęcamy uczestników grup: niezaawansowanej i zaawansowanej, aby w ramach przygotowania do warsztatów, słuchali utworów  dostępnych pod  linkiem powyżej, przeznaczonych dla poszczególnych poziomów. Dzięki temu praca z Sophie Laurent będzie bardziej efektywna.

Warsztaty rozpoczną się w piątek o godz. 18:00 w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej , a zakończą w niedzielę ok. godz. 15:30.

Akomodacja i odbiór materiałów w piątek 24.01. od godz. 16:00 w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej przy ul. Filipińskiej 4, w Poznaniu.

Plan warsztatów

Honorowy Patronat nad warsztatami objęli:

Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Opactwo Notre Dame de Triors,

Consociatio Internationalis Musicae Sacrae

Patronat medialny:

Christianitas,

Radio Emaus.

Gościem specjalnym będzie Sophie Laurent ze Schola Saint Grégoire (Szkoły św. Grzegorza) w Le Mans – instytucji o najdłuższej tradycji nauczania gregorianki, założonej przez o. Gajarda – wieloletniego mistrza chóru opactwa Solesmes. Wszystkie grupy będą okazję pracować z Sophie nad wykonaniem i interpretacją utworów gregoriańskich.

Wykłady poprowadzą:

ks. Wojciech Nowicki (dyr. Radia Emaus), ks. Jarosław Powąska (dyr. Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kaliszu).

Warsztaty będą prowadzić: Sophie Laurent, nauczyciele Szkoły św. Benedykta, Karmelitańskiego Ośrodka Liturgii i Modlitwy oraz Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi.

Zwieńczeniem warsztatów będzie Msza św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego w kościele o. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła, w niedzielę 26.01. o godz. 14:00,  w czasie której  „przepracowane” utwory gregoriańskie staną się częścią celebracji.

Koszt udziału w warsztatach: 200 zł

Przy zapisach prosimy o uiszczenie wpisowego w wys. 70 zł, pozostałą kwotę będzie można wpłacić na miejscu.

Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia posiłków (obiad i kolacja w sobotę + obiad w niedzielę + kawa, herbata i coś słodkiego w czasie przerw) – koszt 85 zł (w piątek kolacja we własnym zakresie).

Dla osób spoza Poznania mamy wstępnie zarezerwowane noclegi u o. Chrystusowców na Ostrowie Tumskim  w cenie 70 zł za noc + 15 zł śniadanie.

Zamówień posiłków i noclegów można dokonać po kliknięciu  przycisku: Zapisy

Zapisy

Zapisy zbieramy do  16 stycznia.

 

 

 

 

 

 

You may also like...