Ekspresowe warsztaty chorałowe 28-29.01.2023

Ekspresowe warsztaty, odbyły się dzięki inspiracji naszych kursantów. Swoje miejsce znalazły w Centrum Kultury Fundacji św. Benedykta. Dwa intensywne dni pracy, zamknięte klamrą liturgii, rozpoczęliśmy mszą św. w intencji Kościoła, którą celebrował ks. Szymon Bajon, w kościele NSPJ. Zajęcia warsztatowe koncentrowały się głównie na proprium, na IV niedziele po Objawieniu i ordinarium XI. Wykłady, które wygłosił o. Tomasz Rydzewski, dotyczyły duchowości św. Jana od Krzyża, a w związku z nimi jeden z warsztatów poświęcony był nauce hymnu „Dum Crucis”. Nie zabrakło solfeżu, rozgrzewek głosowych i oczywiście prób śpiewu, żeby móc jak najpiękniej zaśpiewać na niedzielnej mszy św. o godz. 14:15 znów w kościele NSPJ. A. M. D. G. Dziękujemy Bogu za ten dobry czas!

Zajęcia prowadzili: o.Tomasz Rydzewski, dr. Bogna Bohdanowicz, Katarzyna Kubaszczyk, Karolina Żuk Licheniak, Agnieszka Łysakowska

Możesz również polubić…