Warsztaty Vir Iustus w Kaliszu

W dniach 16-17 marca w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbyły się warsztaty Vir Iustus. Zajęcia warsztatowe prowadziła Sophie Laurent ze Szkoły św. Grzegorza w Lemans (Międzynarodowa Akademia Muzyki Kościelnej)

Uczestnicy przygotowali i wykonali w czasie sobotniej  liturgii ordinarium XII i XVII oraz hymny ku czci św. Józefa: Iste quem laeti i Te Joseph. Grupa zaawansowana ze scholii św. Benedykta zaśpiewała introit, offertorium i communio z mszy o ś. Józefie.

Niedzielne proporium, pod dyrekcją Sophie Laurent, wykonał zespół Cantus Solemnis. Antyfonę: Cor Jesu, ps. Miserere mei oraz Ave verum zaśpiewali wszyscy uczestnicy warsztatów.

Zadanie pn. ” Vir iustus – warsztaty chorałowe w Wielkopolsce ” współfinansowane jest ze środków  Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Możesz również polubić…