Warsztaty „Adorate Deum”

W dniach 16-19.08.2021.r, w gościnnych murach  Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia, odbyły się organizowane przez naszą szkołę warsztaty Adorate Deum, pod honorowym patronatem jego ekscelencji ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz klasztoru Notre Dame de Triors. Uczestnicy, „po benedyktyńsku” dzielili czas między pracę, modlitwę i odpoczynek. Rytm dnia wyznaczały: jutrznia, nieszpory i msza w ciągu dnia. W międzyczasie odbywały się wykłady, warsztaty, próby śpiewu i zajęcia z emisji głosu.

Zajęcia prowadzili:

wykłady: ks. Wojciech Nowicki (dyrektor Radia Emaus), ks. Rafał Rybacki (rektor sanktuarium Najświętszej Krwi w Poznaniu), o. Tomasz Rydzewski (karmelita bosy); dr. Bogna Bohdanowicz ( Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi);

warsztaty: dr Bogna Bohdanowicz, Anna Kamerys (Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi); Ewa Domagała, Katarzyna Kubaszczyk, Agnieszka Łysakowska, Karolina Żuk, o. Tomasz Rydzewski (Szkoła św. Benedykta).

W ramach warsztatów odbyły się również dwa koncerty. We wtorek 17.08. godz. 19:00; w Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej, koncert  polskich  pieśni dawnych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,  z towarzyszeniem portatywu, w interpretacji Jana Billerta . W środę 18.08. godz. 18:30, w kościele św. Małgorzaty, koncert zespołu Cantus Solemnis (chorał)  oraz  Jacka Pupki (organy).

Zwieńczeniem warsztatów były uroczyste nieszpory o Najświętszym Sercu Pana Jezusa odprawione w kościele Serca Pana Jezusa w Poznaniu.

Możesz również polubić…