Trzecie spotkanie kursowe 2021/2022

Trzecie spotkanie było wyjątkowe! Odbyło się w Archiwum Archidiecezjalnym, gdzie mieliśmy możliwość obcowania z manuskryptami! Oglądaliśmy XIII i XIV księgi franciszkańskie i cysterskie. Dr Bogna Bohdanowicz zapewniła kursantom prawdziwie detektywistyczne zajęcia, bo zadaniem każdej grupy, było między innymi wytropienie w przygotowanych księgach, propriów na święto Świętej Trójcy. Poszukiwania zakończyły się sukcesem 🙂 Przygotowaniem do nich był wykład i prezentacja, które wyposażyły „tropicieli” w odpowiednie wskazówki. W ich trakcie można było przyjrzeć się różnym notacjom i podziwiać pracę i precyzję kopistów.
Ponadto, jak zwykle, każda z grup uczyła się też nowego utworu i doskonaliła się w metodzie śpiewu. Zwieńczeniem dnia była Msza św. odprawiona w Sanktuarium Krwi Pańskiej przy ul. Żydowskiej,  z prośbą o światło Ducha Świętego i wszystkie potrzebne łaski dla nowego opata klasztoru Notre Dame de Triors. Mszę św. celebrował kustosz archiwum ks. Rafał Rybacki, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie do archiwum i wszelką pomoc!

Możesz również polubić…