Czwarte spotkanie kursowe 2020/2021

Czwarte spotkanie kursowe za nami 🙂 Staraliśmy się trzymać sprawdzonego harmonogramu: Msza św., transmitowane zajęcia w małych grupach, wykłady i warsztaty online. Mszę świętą celebrował ks. Szymon Bajon, on też, na zakończenie spotkania, wygłosił wykład na temat Starotestamentowych źródeł tekstów proprium o Duchu Świętym. W czasie zajęć transmitowanych grupy pracowały nad psalmodią w utworze Miserere mei Deus oraz interpretacją Alleluja Veni Sancte Spiritus. Na zajęciach online, kursanci zgłębiali tajniki rytmu i doskonalili solfeż.

Wykład o Liturgii prowadzony przez ks. Wojciecha Nowickiego dotyczył tym razem „pokarmu” dla zmysłów jaki daje nam liturgia oraz znaczenia postawy ciała. Wysłuchali go z zainteresowaniem nie tylko nasi kursanci 🙂

Możesz również polubić…