Trzecie spotkanie kursowe 2020/2021

Trzecie spotkanie kursowe jak zwykle rozpoczęło się Mszą św. w Farze, którą odprawił ks. Dawid Majda COR. Po Mszy św. grupy początkująca i zaawansowana miały zajęcia w małych grupkach, które transmitowaliśmy dla pozostałych uczestników kursu, siedzących przed ekranami komputerów. Grupa początkująca pracowała nad pięknym wykonaniem Ave Verum, a grupa zaawansowana nad słowem łacińskim i interpretacją Alleluja Emmite. Kolejnym punktem programu był wykład ks. Wojciecha Nowickiego dotyczący symboliki tabernaculum. W ramach warsztatów grupa początkująca utrwalała neumy proste ucząc się hymnu Hodie Christus natus est, grupa średniozaawansowana zgłębiała tajniki rytmu rozumianego w metodzie solesmes jako ruch, a grupa zaawansowana uczyła się drugiego Alleluja z mszy na Zesłanie Ducha św. Zajęcia zwieńczył wykład o. Herve Courau – opata benedyktyńskiego klasztoru w Triors, na temat sekwencji Veni Sancte Spiritus. Liturgia, chorał i spotkanie z Ojcem Opatem bardzo nas pokrzepiły! Laus in Ecclesia – razem w Kościele.

Możesz również polubić…