Drugie spotkanie kursowe 2020/2021

Drugie spotkanie kursowe za nami… Na początek Msza św. w Farze, potem dwie lekcje „na żywo”, w małych grupkach – transmitowane dla kursantów pozostających w domach i wreszcie zajęcia i wykłady online. Z małymi problemami technicznymi, jakoś nam się to wszystko, z Bożą pomocą, w większości udało. Grupa początkująca uczyła się utworu Ave Verum, a przy okazji zapoznawała się z neumami prostymi i znakami ekspresji stosowanymi w notacji gregoriańskiej. Szlifowała także, metodycznie, adwentowy śpiew Veni, veni Emmanuel. Grupa średniozaawansowana przypomniała sobie neumy specjalne przy okazji nauki Kyrie I i poznała piękne communio Gloriosa. Grupa zaawansowana pracowała nad Alleluja Emmite przeznaczonym na Zesłanie Ducha Świętego i nad interpretacją Kyrie I. Wykłady wygłosili : ks. Wojciech Nowicki -„Teologia Mszy św.” i ks. Dawid Majda – „Św. Filip Neri stygmatyk Ducha św.”. Ks. Dawid celebrował również Mszę św. w NFRR – po raz pierwszy śpiewaną 🙂

Pokrzepia nas możliwość uczestnictwa w liturgii i zaangażowanie naszych kursantów! A.M.D.G

Możesz również polubić…