Rozpoczął się kurs chorału w Łodzi

logo_cantus_color

 

W sobotę 9 listopada rozpoczął się kurs chorału gregoriańskiego w Łodzi organizowany przez Komisję do Spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej w łączności z Opactwem Notre-Dame w Triors, Szkołą św. Grzegorza w Le Mans oraz Szkołą św. Benedykta w Poznaniu.

Kurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na zajęcia do Instytutu Teologii przyszło ponad 80 osób! Serdecznie gratulujemy organizatorom i uczestnikom! Życzymy wytrwałości i błogosławionych owoców wspólnej pracy!

Tematem pierwszych zajęć było ogólne wprowadzenie do metody Solesmes oraz nauka solmizacji. W czasie Mszy św. wieńczącej pierwszy dzień kursu wszyscy uczestnicy zaśpiewali XVIII ordinarium missae, zaś części zmienne wykonał zespół Liquescentes  z Poznania, przybyły specjalnie na inaugurację kursu chorałowego w Łodzi.

Więcej informacji

Możesz również polubić…