Inauguracja kursu chorału gregoriańskiego w Łodzi

W sobotę, 4 października, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, podczas dorocznego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi zainaugurowany został drugi rok nauki chorału gregoriańskiego wg metody Solesmes. Po Mszy św. o godzinie 12.00, wykład inaugurujący zatytułowany „Shema!” wygłosił ks. dr Marek Wochna.

Prócz dwu grup uczestników Kursu, grupy kontynuującej naukę oraz grupy rozpoczynającej od podstaw, nowością jest propozycja cotygodniowych spotkań scholii gregoriańskich. Zajęcia takie wypełni systematyczna nauka śpiewania konkretnych utworów chorałowych celem wspólnego wykonywania ich podczas celebracji liturgicznych.

Zajęcia Kursu odbywać się będą w siedzibie Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego na Julianowie.

Możesz również polubić…