Inauguracja działalności Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi

22 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił odnowioną siedzibę Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej. Dyrektorem tej uczelni jest ks. prałat Grzegorz Kopytowski, jeden z organizatorów corocznych warsztatów „Cantus Gregorianus” oraz bliźniaczego naszemu, kursu śpiewu gregoriańskiego wg metody Solesmes.

W krótkim przemówieniu ks. Arcybiskup podkreślił, że praca nad wykonaniem muzycznym szczególnie wyraźnie uwidacznia trud, jakiego zawsze wymaga kształtowanie tego co dobre, piękne i wartościowe. Zachęcił także do troski o kształt i piękno liturgii.

Bardzo się cieszymy, gratulujemy i życzymy by studium, a razem z nim  wszystkie kościoły w Łodzi rozbrzmiewały chorałem gregoriańskim!

 

 

Możesz również polubić…