Warsztaty w Gostyniu 9-11.05.2014

Relacja z warsztatów -audycja Bogny Bohdanowicz

 

Warsztaty w Gostyniu minęły w okamgnieniu. Dni mięliśmy wypełnione modlitwą i śpiewem.  Obecność w sanktuarium oraz  termin warsztatów skłaniały do zajęcia się repertuarem maryjnym. Uczyliśmy się więc antyfon, litanii loretańskiej i śpiewów na mszę o Najświętszej Maryi Pannie.

Wykłady  pogłębiały wiedzę o niektórych z nich- Ks. Grzegorz Kopytowski mówił o litanii loretańskiej
i śpiewie Regina Caeli, a Bogna Bohdanowicz o świętach maryjnych i ich repertuarze. W przerwach między zajęciami życie ratowała nam kawa i ciasteczka Kasi. Nasi dwaj  duchowni opiekunowie – ks. Grzegorz Kopytowski i ks. Mirosław Musiał  przewodniczyli  liturgiom, w czasie których chorał znajdował właściwe sobie miejsce. Każdego dnia  stawaliśmy przed wizerunkiem Świętogórskiej Róży Duchownej, powierzając  Jej naszą  pracę . Cieszyliśmy się z możliwości prowadzenia śpiewu podczas  parafialnych nabożeństw i z tego, że lud włączał się do tego śpiewu!

W sobotę mięliśmy również możliwość zwiedzenia bazyliki i wysłuchania  koncertu, grającego na lutni Janka Kiernickiego, który wieczorową porą zaprezentował nam kompozycje m.in. gostyńskiego kompozytora Wojciecha Długoraja.

W niedzielę, po nabożeństwie majowym, z żalem wyjeżdzaliśmy z Gostynia… U Matki Bożej było nam jak … u Pana Boga za piecem. Ujęła nas też  gościnność i życzliwość gospodarzy tego miejsca – księży filipinów i wszystkich ich współpracowników.

Przepis na ciasteczka Kasi ciasteczka_przepisy

Fot. Bogna Bohdanowicz, Piotr Łysakowski, Maria Supeł, Anna Gajda

więcej zdjęć  fot. Maria Supeł

Możesz również polubić…