31 maja 2014 – zakończenie I roku kursu

Jak szybko minął ten rok! Aż się wierzyć nie chce…

Relacja z zakończenia – audycja Bogny Bohdanowicz

Dzisiaj, w święto Nawiedzenia, podsumowywaliśmy  nasze roczne wysiłki  przyswojenia sobie chorału gregoriańskiego – własnego śpiewu  Kościoła.  Spotkanie rozpoczął wykład dr Bogny Bohdanowicz, która  przybliżyła nam poszczególne części proprium i poprowadziła  ” w głąb” prezentowanych utworów. Próba śpiewu, która nastąpiła  po wykładzie, dała nam szansę ich przećwiczenia –  by mogły pięknie zabrzmieć na liturgii. W czasie  liturgii natomiast,  utwory te stały się naszą modlitwą. Mszy świętej z asystą przewodniczył i homilię wygłosił delegat ks. arcybiskupa – ks. prałat  Jan Stanisławski. Liturgia sprawowana była w intencji Szkoły Świętego Benedykta. Koncelebrowali ją: ks. prałat Szymon Daszkiewicz i ks. prałat Grzegorz Kopytowski. Po Mszy spotkaliśmy się  w „Cafe Misja”, gdzie nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów. Przy kawie rozmawialiśmy o  owocach kursu i snuliśmy plany na przyszłość. Miło było posiedzieć i nacieszyć się obecnością tylu ludzi, dla których chorał stał się ważną częścią życia!  Byli z nami przedstawiciele bliźniaczego  kursu w Łodzi, księża prałaci  i  ksiądz proboszcz Mateusz Misiak, którego gościnność i życzliwość pozwoliła Szkole Świętego Benedykta zapuścić korzenie w farze.

Po wakacjach spotkamy się znowu! Pierwszy punkt programu na nowy rok, to śpiew na Mszy wotywnej o Matce Bożej Różańcowej 5 października!

Możesz również polubić…