2 lipca 2014 powierzenie Matce Bożej dzieła odnowy chorału gregoriańskiego w Polsce

2 lipca 2014 r. powierzyliśmy Matce Bożej dzieło odnowy chorału gregoriańskiego w Polsce. Mszę św. w tej intencji,  przed obrazem Jasnogórskiej Pani, odprawił o. Herve Courau opat klasztoru benedyktyńskiego w Triors. Była to Msza wotywna ku czci N.M.P – Salve Sancta Parens.  Z wielkim wzruszeniem modliliśmy się tuż przed wizerunkiem Matki Bożej.

zobacz film

Dopełnieniem duchowych przeżyć były: śpiewana kompleta i Apel Jasnogórski.

Posłuchaj

introit

kyrie+gloria

Salve Regina

Modlitwa zawierzenia posłuchaj

Matko Boża, Niepokalana Maryjo, której życie było hymnem śpiewanym na cześć Stwórcy, Tobie Matko i Królowo zawierzamy wszystkie działania na rzecz ewangelizacji poprzez śpiew gregoriański w Kościele w Polsce i na świecie. Zawierzamy Tobie nas samych; tych, od których się uczymy; tych, którym służymy oraz wszystkich, którzy poprzez chorał gregoriański i zawarte w nim Słowo Boże odnajdą na nowo drogę do Chrystusa. Dziękujemy za wielki zaszczyt i łaskę pracy w Kościele. Prosimy, abyś pomogła wiernym w Polsce odnaleźć na nowo drogę do własnego śpiewu Kościoła, jakim jest chorał gregoriański.Śpiewu, który łączy Kościół pielgrzymujący z Kościołem chwalebnym; łączy przeszłość i teraźniejszość z przyszłością. Wyproś nam wszystkim tę łaskę, aby ten śpiew wieków, podjęty na nowo, złączył się ze śpiewem chórów anielskich w jednej pieśni uwielbienia Twojego Syna.

Matko z Jasnej Góry, w szczególny sposób oddajemy w Twoją opiekę Szkołę Świętego Benedykta z Poznania, Kurs Chorału w Łodzi i Szkołę Świętej Anny w Wolsztynie oraz wszystkich, którzy pracują i będą pracować na rzecz odnowy chorału w Polsce. Spraw, by ich działania służyły Kościołowi i przynosiły błogosławione owoce: Ad Maiorem Dei Gloriam!

Wywiad z ks. Grzegorzem Kopytowskim