Spotkanie 7.02.2015 r. -teologiczne podstawy muzyki kościelnej

W  teologiczne podstawy muzyki kościelnej wprowadził nas ks. Grzegorz Kopytowski z Łodzi. Wykład oparty na wskazaniach zawartych w tekstach biblijnych, uświadomił nam jakimi cechami powinien charakteryzować się śpiew liturgiczny i jak wielka jest jego rola. Podążając za tą biblijną zachętą, na warsztatach, pracowaliśmy nad ordinarium XI i introitem Quasimodo przeznaczonym na białą niedzielę po Wielkiej Nocy.  Przypomnieliśmy i uporządkowaliśmy sobie również neumy złożone. Mszę św. ku czci NMP (pierwsza sobota) odprawił nasz gość z Łodzi. Śpiewaliśmy mszę Salve Sancta Parens.  Jutro (jak co miesiąc) również śpiewamy w farze – na Mszy o godz. 12:30 .

A tutaj nagrania z sobotniej Mszy:)

Ave Maria

 

Cantate Domino

AMDG

Możesz również polubić…