Rozpoczęcie kursu 2021/2022

W sobotę 7 listopada ruszyła kolejna edycja kursu chorału gregoriańskiego poświęcona Trójcy Świętej. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą w Kaplicy Wieczystej Adoracji, powierzając Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, naszą pracę i prosząc o wsparcie Matkę Bożą. Na pierwszych zajęciach grupa interpretacyjna uczyła się introitu Benedicta sit Sancta Trinitas, a grupy mniej zaawansowane prostszych antyfon, poznając/przypominając  sobie przy okazji tajniki notacji. Była też obowiązkowa porcja ćwiczeń solfeżowych i emisyjnych, próba śpiewu przed Mszą św. i wykład wprowadzający w tajemnicę Trójcy Świętej, który wygłosił ks. Szymon Bajon. Msza św. ku czci Matki Bożej (Salve Sancta Parens), zgromadziła nas wokół ołtarza. Kursanci  z grupy zaawansowanej zaśpiewali propria, a pozostali uczestnicy kursu ordinarium XVIII oraz antyfony Adoremus in aeternum i Benedicta sit.

Deo gratias!

 

 

 

 

 

 

Możesz również polubić…