Relacja z warsztatów w Olszy

Warsztaty w Olszy (31.01.-2.02.) –  już za nami. Było bardzo intensywnie i bardzo miło!  To wspólna zasługa organizatorów i uczestników:)

Zajęcia warsztatowe, prowadzone w grupach przez panie z zespołu Liquescentes,  koncentrowały się  na psalmach nieszpornych.  Ćwiczyliśmy śpiew w różnych tonach  i uczyliśmy się antyfon. Zwieńczeniem tej pracy były nieszpory w  sobotę wieczorem.

Wykład, wygłoszony przez   dr Bognę Bohdanowicz, który przedstawił historię chorału przez pryzmat  kluczowych słów: imienia, księgi i szkoły, uświadomił nam, że w taki  sposób możemy spojrzeć również na osobistą, chorałową  historię  każdego z nas. Wykład wzbogaciły  warsztaty paleograficzne.  Pozwoliły one spojrzeć na kopie rękopisów, porównać  sposób zapisu i melodie wybranych utworów, z ich odpowiednikami, zawartymi we współcześnie drukowanych graduałach. Było to bardzo ciekawe!

Nad duchową stroną całego przedsięwzięcia czuwał ks. Grzegorz Kopytowski, który zapewnił w programie warsztatów miejsce na: liturgię godzin, adorację i Mszę świętą. Wygłosił również konferencję i homilię.

więcej

Możesz również polubić…