Noc Chórów – tego jeszcze nie było!

W piątek 11 września zapraszamy na noc chórów! Wydarzenie odbędzie się w ramach Kongresu Federacji Pueri Cantores, na który przybędą do  Poznania 22 chóry (800 młodych śpiewaków). Federacja zrzesza chóry dziecięce mające w swym repertuarze muzykę sakralną.  Całe przedsięwzięcie odbywa się pod wspólnym hasłem Ad Fontes ( Do źródeł)  i zostało przygotowana w taki sposób, by jak najpełniej przedstawić tematykę 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Opiera się  na kilku fundamentalnych dla naszej ojczyzny płaszczyznach: wiary (Ad Fontes Fidei), muzyki (Ad Fontes Musicae), społeczności (Ad Fontes Populi) oraz historii (Ad Fontes Historiae). Każdy z koncertów  będzie eksponował jeden z tematów przewodnich.

Plan koncertów:

18:30
 Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu
19:30
Kościół oo. Jezuitów w Poznaniu, Kaplica Matki Bożej Różańcowej
20:30
 Kościół oo. Franciszkanów w Poznaniu
21:30
 Kościół św. Wojciecha w Poznaniu
22:30
 Klasztor Karmelitów Bosych w Poznaniu
pueri_cantores

Możesz również polubić…