IX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Muzyka i Słowo u Jezuitów

W niedzielę 14 października 2018 roku, o godzinie 18.45, w Kościele oo. Jezuitów w  Łodzi, w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Słowo i Muzyka u Jezuitów, odbył się koncert zespołu Cantus Solemnis z Poznania. W programie koncertu znalazły się śpiewy mszalne In Festo Corporis Christi (na Święto Bożego Ciała): Introit Cibavit eos, Graduale Oculi omnium, Alleluia Caro meo, Offertorium Sacerdotes Domini, Communio Quotiescumque, Pieśń Anima Christi (Duszo Chrystusowa) oraz śpiewy gregoriańskie ku czci św. Józefa: Hymn Te Joseph celebrent, Communio Joseph fili David, Introit Justus ut palma, Litania do św. Józefa. Zespół zaśpiewał również podczas mszy o godzinie 18.00. W koncercie udział wzięły: Ewa Domagała, Anna Kamerys, Katarzyna Kubaszczyk, Agnieszka Łysakowska, Magdalena Paleń, Karolina Żuk oraz Jadwiga Kajdasz grająca na harfie. Festiwal z okazji 100-lecia Niepodległości objął swoim patronatem Prezydent RP.

Tekst i fot. Bogna Bohdanowicz

 

Możesz również polubić…