Deesis Wschód i Zachód w jednej godzinie

Misterium odbyło się w kościele Wszystkich Świętych w Kórniku 25 marca 2018 r. godz. 20:00.

Było to niecodzienne spotkanie muzyki i ducha. Misterium ukazywało dwie tradycje śpiewu liturgicznego – te same teksty biblijne śpiewane w interpretacji Kościoła Rzymskiego i Kościoła  Prawosławnego. Tradycję, która łączy wiernych Wschodu i Zachodu w pokutnej kontemplacji, w drodze ku nadchodzącemu Zmartwychwstaniu.

W muzyczną opowieść złożyły się dźwięki chorału gregoriańskiego, prawosławnych śpiewów cerkiewnych i wielogłosu tradycji zachodniej. Utwory połączyło refleksyjne słowo starochrześcijańskich tekstów wielkopostnych.

Wszystkie muzyczne szlaki zbiegły się w finale, w czasie którego zgodnie współbrzmiało gregoriańskie Hagios o Theos, prawosławne Swiatyj Boże i polskie Święty Boże.

Chór Castellum Cantans

Zespół Cantus Solemnis

Męski kameralny zespół śpiewu cerkiewnego „Partes”

Patronat medialny: Radio Poznań, Radio Emaus

 

Możesz również polubić…