Modus VIII Perfectus -28.05.2016

Tematyka VIII modusu okazała się być tak interesująca, że przyjechali do nas na zajęcia miłośnicy chorału z Łodzi 🙂 Wspólnie szukaliśmy charakterystycznych cech tego doskonałego tonu ucząc się przy okazji off. Ave Maria (grupa zaawansowana) i psalmodii w VIII tonie (grupa początkująca). W tematykę duchowości VII i VIII modusu wprowadził nas ks. Michał Graczyk. W czasie próby  przygotowaliśmy śpiewy na Mszę św. – z racji wizyty pielgrzymów z Łodzi w sanktuarium maryjnym, była to wotywa ku czci Matki Bożej – Salve Sancta Parens. Odprawił ją w pięknej, nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego nasz wykładowca ks. Michał Graczyk.

Po komunii śpiewaliśmy Ave Verum.

 

 

Po Mszy integrowaliśmy się w Cafe Misja. Było miło i smacznie 🙂 Dla poznaniaków było to ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną, niektórzy otrzymali więc certyfikaty 🙂 Serdecznie gratulujemy!!! Po warsztatach udaliśmy się z gośćmi do Bramy Poznania, aby w roku jubileuszowym przybliżyć się trochę do Mieszka I i świętować Chrzest Polski. Byliśmy w  katedrze. Najdłużej zatrzymaliśmy się przy  Złotej Kaplicy, gdzie spoczywają doczesne szczątki pierwszego władcy i jego syna Bolesława Chrobrego. A potem wspólnie pobiesiadowaliśmy w restauracji Kamea. W niedzielę będziemy śpiewać w katedrze i zwiedzimy Genius Loci. Cieszymy się z wizyty uczestników bliźniaczego Kursu Śpiewu Gregoriańskiego w Łodzi, z którym Szkoła św. Benedykta ściśle współpracuje! Kiedy się spotykamy i razem śpiewamy, widać wyraźnie, że metoda Solesmes pozwala bez trudu łączyć się w śpiewie gregoriańskim i być „Laus in Ecclesia”!

 

Możesz również polubić…