Trwają zapisy na Warsztaty Cantus Gregorianus w Łodzi

W dniach 26 czerwca – 1 lipca 2016 roku odbędą się w Łodzi, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, VI Warsztaty Chorału Gregoriańskiego Cantus Gregorianus. Po raz szósty przyjadą do Polski benedyktyni kongregacji Solesmes oraz wykładowcy Szkoły Świętego Grzegorza z Le Mans by uczyć teorii i praktyki śpiewu chorałowego. W tym roku kontynuowana będzie także nauka zasad i praktyki chorałowego akompaniamentu organowego pod kierunkiem o. Jeana de Richemont OSB z Opactwa Notre-Dame w Triors we Francji. Wyjątkowym akcentem Roku Jubileuszowego będzie pielgrzymka uczestników i wykładowców do Gniezna i udział w liturgii ze śpiewem gregoriańskim w katedrze gnieźnieńskiej. Wykłady towarzyszące warsztatom wygłoszą m.in.: Philip Earl Steel i Piotr Gryglewski.

Zapisy i szczegółowe informacje

Program VI WCHG_PL

Zaproszenie skierowane jest do muzyków i amatorów, osób zaawansowanych w śpiewie gregoriańskim i początkujących. Zajęcia w grupach pomogą dopasować program do oczekiwań i potrzeb zainteresowanych. Organizatorzy przewidują grupowe, a także indywidualne zajęcia z emisji głosu (Rene Linnenbank). Nowością tegorocznej edycji warsztatów będą lekcje otwarte oraz możliwość pracy z zespołami (Claude Pateau).

 

Możesz również polubić…