5.11.2016 r. kurs chorału i warsztaty dla Caecylianum

Po wakacyjnej przerwie ruszyły znów zajęcia chorałowe. Pierwsze  odbyły się Szkole Katedralnej. Z kilku względów było to wyjątkowe rozpoczęcie. Odbyło się jeszcze w klimacie konferencji „Ora et labora- benedyktyński wkład w chrystianizację Polski”, towarzyszył nam św. Benedykt, którego relikwie obecne były w szkolnej kaplicy, a na drugie zajęcia warsztatowe, próbę śpiewu i Mszę św. dołączyli do nas przedstawiciele stowarzyszenia chórów Caecylianum. Grupy początkujące zajmowały się „językiem” gregorianki, natomiast grupa zaawansowana dotknęła psalmodii.  Mszę św. celebrował i kazanie wygłosił ks. Wojciech Nowicki. Zgodnie z zaleceniem Prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Msza była odprawiana ad orientem.