Warsztaty Adorate Deum 16-19 sierpnia 2021

Zapraszamy  na warsztaty wszystkich, którym gra w duszy chorał gregoriański, a także tych, którzy chcieliby go poznać i włączyć się w piękną chorałową modlitwę. Warsztaty honorowym patronatem objęli: Jego Ekscelencja, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki oraz o. Herve Courau opat Benedyktyńskiego klasztoru Notre Dame de Triors.

W programie utwory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa!

W zależności od poziomu zaawansowania:

• proste antyfony ku czci NSPJ
  • ordinarium III na święta I klasy
  • propria mszalne z mszy o NSPJ
  • nieszpory ku czci NSPJ

Termin warsztatów: 16-19 sierpnia 2021 r.  Zapisy  do soboty 14 sierpnia. Wymagana wpłata wpisowego w wysokości 100 zł  na konto Fundacji św. Benedykta 21 1090 1362 0000 0001 3342 0588

Rozpoczęcie warsztatów w poniedziałek 16.08. o godz. 17:00 .

Zajęcia będą obejmowały:

• warsztaty na 3 poziomach zaawansowania,
  • wykłady,
  • liturgie,
  • koncerty,

będzie także możliwość indywidualnych lekcji emisji głosu oraz indywidualnych konsultacji mistrzowskich dla organistów.

Miejsce warsztatów: Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Poznaniu, przy ul. Filipińskiej 4.

Koszt warsztatów wg wybranego wariantu:

• wariant  podstawowy (warsztaty, wykłady) 350 zł,
  • wariant dla zapracowanych (wykłady + warsztat popołudniowy) 100 zł
  • wariant rozszerzony – wariant podstawowy + indywidualne zajęcia z emisji głosu lub konsultacje mistrzowskie dla organistów 550 zł

Wszystkich uczestników zapraszamy do udziału w liturgiach i koncertach.

Poziomy zaawansowania:

• grupa początkująca – dla osób, które zaczynają przygodę z chorałem,
  • grupa średniozaawansowana – dla tych, którzy mają obycie chorałowe, ale nie są jeszcze bardzo wprawni w śpiewaniu,
  • grupa zaawansowana – dla osób wprawnych w czytaniu notacji i śpiewaniu.

W tym roku mija 100 rocznica powierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Włączmy się w śpiew ku Jego czci!

Zajęcia poprowadzą:

wykłady: ks. Wojciech Nowicki (dyrektor Radia Emaus), ks. Rafał Rybacki (rektor sanktuarium Najświętszej Krwi w Poznaniu), o. Tomasz Rydzewski (karmelita bosy);

warsztaty: dr Bogna Bohdanowicz, Anna Kamerys (Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi); Ewa Domagała, Katarzyna Kubaszczyk, Agnieszka Łysakowska, Karolina Żuk, o. Tomasz Rydzewski (Szkoła św. Benedykta);

indywidualne lekcje emisji głosu: Ewa Domagała (Szkoła św. Benedykta)

konsultacje mistrzowskie dla organistów: Jacek Pupka (organista Poznańskiej Katedry).

Koncerty:

Wtorek 17.08. godz. 19:00; Sanktutarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa; Polskie  pieśni dawne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,  z towarzyszeniem portatywu, w interpretacji Jana Billerta .

Środa 18.08. godz. 18:30; kościół św. Małgorzaty, koncert zespołu Cantus Solemnis oraz koncert organowy w wykonaniu  Jacka Pupki.

Formularz zgłoszeniowy -zapisz się!

Posiłki i noclegi

Istnieje możliwość zamówienia posiłków w pobliskiej restauracji.  Koszt dwudaniowego obiadu wynosi 35 zł. Wybór posiłku prosimy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym. Zamówienie posiłku skraca czas oczekiwania, dzięki czemu łatwiej będzie zmieścić się w czasie przewidzianym na przerwę obiadową.

Noclegi ze śniadaniem w cenie 75 zł/noc można zamówić u o. Chrystusowców na pobliskim Ostrowie Tumskim. Chęć rezerwacji noclegów prosimy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym. Zostaną one wstępnie zarezerwowane, a opłatę za noclegi, każdy uiści indywidualnie u ojców.