Warsztaty w Triors 11-17.07.2016

Opactwo benedyktyńskie w Triors jest miejscem, gdzie zrodziła się idea Szkoły św. Benedykta.  W tym roku pierwsza grupa kursantów spędziła  tam tydzień ucząc się od mnichów metody Solesmes i wsłuchując się w śpiew gregoriański, który rozbrzmiewa tam przez cały dzień w liturgii Godzin i Mszy św. Mieliśmy szczęście, bo nasze warsztaty rozpoczęły się  od Mszy pontyfikalnej w święto św. Benedykta 🙂

Ojcowie dzielili się z nami doświadczeniem, udzielali rad dotyczących śpiewu, a przede wszystkim wprowadzali nas w świat duchowości chorału gregoriańskiego.

Rytm naszych dni pokrywał się  w dużej mierze z rytmem życia klasztoru.

8:30 Pryma

10:00 Tercja z Mszą św.

11:30 Warsztaty

12:50 Seksta

14:35 Nona

15:00 Warsztaty

18:00 Nieszpory

Duchowni obecni w naszej grupie mogli uczestniczyć także w porannym Matutinum i Laudesach  oraz wieczornej Komplecie. Tydzień minął niezwykle szybko. Wróciliśmy do Poznania, ale nasze serca zostały w Triors.

fot. Brat Robert (Lubiń)

 

 

Możesz również polubić…