Vir Justus – koncert w sanktuarium św. Józefa w Poznaniu

Koncert „Vir Justus” w sanktuarium św. Józefa o. Karmelitów bosych odbył się 27.11. Gospodarze kościoła poprosili o śpiew na Mszy św. wotywnej ku czi patrona. W jej ramach  propria wykonane  zostały  przez scholę o. Karmelitów, zespół „Cantus Solemnis oraz Scholę św, Benedykta – zgodnie z podziałem, który można usłyszeć na płycie Vir Justus. W czasie koncertu wspólnie zaśpiewano hymny ku czci św. Józefa oraz litanię.  Po każdym z utworów kościół wypełniał się pełną skupienia ciszą. To jest jeden z objawów niezwykłości chorału gregoriańskiego – śpiew milknie, a spojrzenie zostaje…

A po koncercie można było zanieść część atmosfery do domu, dzięki płycie Vir Justus 🙂

Zadanie pn. ” Vir iustus – warsztaty chorałowe w Wielkopolsce ” współfinansowane jest ze środków  Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Możesz również polubić…