Spotkanie 7 marca – doskonalimy warsztat

Dzisiejsze spotkanie odbyło się w nieco zmienionej  scenerii, ponieważ  w sali św. Benedykta pojawił się obraz przygotowywany przez Klasyczną Akademię Malarstwa na Triduum Paschalne. Dzięki temu będziemy mogli obserwować postęp prac. 🙂 Zaczęliśmy od emisji głosu, na której różnymi sposobami staraliśmy się „osadzić” dźwięk w ciele. Na pierwszych warsztatach najmłodsza grupa przygotowywała  introit „Quasi modo”, który w niedzielę miłosierdzia zaśpiewamy  na Mszy w katedrze, pozostali pracowali nad introitem „Si diligis”  na Mszę kursową w przyszłym miesiącu.

Drugie warsztaty poświęcone były pracy nad rytmem i dyrygowaniem. Grupy mniej zaawansowane zajmowały się  rytmem podstawowym, grupa zaawansowana natomiast ćwiczyła arsis i thesis na utworze „Tu es Petrus”. Próby dyrygowania  zakończyły się sukcesem! Lada moment śpiewem na Mszy będą dyrygować nasi kursanci! 🙂

Zwieńczeniem zajęć była Msza święta, którą odprawił ks. prałat Szymon Daszkiewicz – dyrektor Chóru Katedralnego i Szkoły Katedralnej w Poznaniu. Śpiew na Mszach brzmi coraz pewniej i piękniej! Bardzo się z tego cieszymy! AMDG!

Możesz również polubić…