Pierwsze spotkanie kursowe 2022/2023

Uroczystą Mszą św. rozpoczęliśmy tegoroczny, jubileuszowy (świętujemy 10-lecie) kurs chorałowy. Liturgię, w Sanktuarium Krwi Pańskiej, we wspomnienie karmelitańskiej Świętej – Teresy, celebrował karmelita o. Mateusz Filipowski, a funkcję diakona i subdiakona pełnili ks. Karol Świergosz i o.Tomasz Rydzewski. Bardzo dziękujemy ks. rektorowi Rafałowi Rybackiemu za udostępnienie kościoła, a ministrantom z Poznańskiego Duszpasterstwa Tradycji, za służbę i wszelką pomoc! Po Mszy św. w salach Poznańskiej Fary, nowi kursanci zgłębiali tajemnice notacji gregoriańskiej ucząc się utworòw: Adoremus in aeternum oraz Flos Carmeli. Grupy bardziej zaawansowane przypomniały sobie zdobyte w ubiegłych latach wiadomości i umiejętności pracując nad utworem: O Gloriosa. Grupa interpretacyjna rozpoczęła też pracę nad introitem na niedzielę po Wniebowstąpieniu Exaudi Domine. Spotkanie zakończył wykład o. Mateusza Filipowskiego o duchowości modusów gregoriańskich. AMDG!

fot. K. Surówka, K. Licheniak i A. Łysakowska

Możesz również polubić…