Międzynarodowy Kongres Stowarzyszenia św. Benedykta

Stowarzyszenie św. Benedykta Patrona Europy(ASBPE), działające na rzecz rozwoju kultury chrześcijańskiej w Europie w duchu Reguły św. Benedykta, świętowało swoje 50-lecie. Z tej okazji w dniach 20-22 2017 r. odbył się Międzynarodowy Kongres w Padwie na temat: Dziedzictwo i misja. Brali w nim udział przedstawiciele Szkoły św. Benedykta i Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi. Głos zabrali m. in.: Kardynał Paul Josef Cordes, Dom Herve Courau (Triors), Dom Cassian Folsom (Nursja), prof Corenlius Roth, prof. Marco Sermarini, dr. Bogna Bohdanowicz (Łódź). Jednym z najbardziej poruszających momentów spotkania była Msza św. celebrowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, w krypcie Bazyliki św. Marka w Wenecji przez opata klasztoru Notre Dame de Triors.
fot. Bogna Bohdanowicz

Możesz również polubić…