73 Sesja Chorałowa w Montligeon ( Francja)

Uczestnicy 73 sesji chorałowej Szkoły Świętego Grzegorza

Uczestnicy 73 sesji chorałowej Szkoły Świętego Grzegorza

 

Pod koniec lipca  odbyła się tradycyjna, letnia sesja chorałowa, organizowana przez Szkołę Świętego Grzegorza, w jedynym na świecie sanktuarium dusz czyśćcowych w Montligeon. Zgromadziła ona ponad 120 uczestników, głównie z Francji, ale znaleźli się tam również chórzyści z Włoch, Szwajcarii, Brazylii i Polski –  zespół  Liquescentes.

Uczestnicy zgłębiali duchowość śpiewu gregoriańskiego,  uczyli się dyrygować, a przede wszystkim śpiewali, śpiewali, śpiewali…

Duchową opiekę nad każdą sesją sprawują opaci klasztorów benedyktyńskich w Triors i Fontgomault, które na co dzień  żyją i tętnią śpiewem gregoriańskim.

Możesz również polubić…