Ave Mundi Domina -Warsztaty chorałowe w Łodzi 25-30.06.2017

W dniach 25 – 30 czerwca 2017 roku odbędą się w Łodzi, w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, VII Warsztaty Chorału Gregoriańskiego Cantus Gregorianus – Ave mundi Domina.
Po raz siódmy przyjadą do Polski Benedyktyni kongregacji Solesmes oraz wykładowcy Szkoły Świętego Grzegorza z Le Mans, by uczyć teorii i praktyki śpiewu chorałowego. W tym roku kontynuować będziemy naukę zasad i praktyki chorałowego akompaniamentu organowego pod kierunkiem o. Jeana de Richemont OSB z Opactwa Notre-Dame w Triors we Francji.
13 maja 1917 roku rozpoczęły się Objawienia w Fatimie. Obchodząc 100-lecie Objawień Fatimskich pragniemy pochylić się w tym roku nad gregoriańskim repertuarem maryjnym.
Wykład towarzyszący warsztatom – obok zaproszonych gości – wygłosi s. dr hab. Adelajda Sielepin CHR, (profesor, kierownik Katedry Teologii Liturgii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie).
Swoje zaproszenie kierujemy do muzyków i amatorów, osób zaawansowanych w śpiewie gregoriańskim i początkujących. Zajęcia w grupach pomogą dopasować program do oczekiwań i potrzeb zainteresowanych. Przewidujemy grupowe, a także indywidualne zajęcia z emisji głosu (Rene Linnenbank – Holandia).
Zapisów należy dokonywać przez formularz zgłoszeniowy na stronach:
www.szkolachoralu-lodz.pl
www.archidiecezja.lodz.pl/warsztatywarsztaty _lodz_plakat2017

 

Możesz również polubić…