Koncert zespołu Cantus Solemnis w Lyonie

24 października w Basilique  Saint Martin d”Ainay odbył się koncert inaugurujący  Symposium de Musique Sacree . Wzięły w nim udział trzy zespoły: Lux Aeterna z Paryża, In Montana z Lyonu oraz Cantus Solemnis z Poznania.

Koncert obejmował utwory maryjne oraz poświęcone św. Józefowi. Otwierał go hymn „Ave Maris Stella” śpiewany  podczas procesyjnego wejścia, a zamykał utwór „Salva nos, Stella Maris” – oba wykonane wspólnie przez wszystkie wymienione zespoły.

Nasz zespół Cantus Solemnis zaprezentował utwory z najnowszej płyty Vir Justus:

Intr. Ajutor

All. De quacumque

All.  Fac nos

Off. Lauda

Comm  Jacob autem

oraz Litanię ku czci NMP ks. Zdzisława Bernata.

Projekt „Vir Justus – warsztaty chorałowe w Wielkopolsce” uzyskały dofinansowanie z funduszy Samorządu Terytorialnego Województwa Wielkopolskiego.

 

Możesz również polubić…