od 24 października!

Zapraszamy na kurs śpiewu gregoriańskiego wszystkich, którzy chcą poznać i włączyć się w najpiękniejszy śpiew Kościoła!

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (sobota) w  godzinach od 9:00 do 13:30 na dwóch poziomach:

– podstawowym (dla osób rozpoczynających naukę chorału),

– zaawansowanym (dla osób kontynuujących kurs).

Inauguracja : sobota 17.10.2015 r. godz. 18:00 Festiwal Śpiewu Gregoriańskiego „W stronę średniowiecza”, kościół oo. Jezuitów przy ul. Szewskiej w Poznaniu. Więcej

Początek zajęć: sobota 24 października 2015 r. godz. 9:00 sala św. Benedykta (nad zakrystią Poznańskiej Fary).

Msza św. ze śpiewem gregoriańskim: godz. 12:45.

Ramowy program zajęć

Terminy spotkań

Zapisy  UWAGA! po kliknięciu w link ZAPISY i zapisaniu danych w formularzu należy wcisnąć WYŚLIJ

Koszt rocznego kursu – 200 zł
(w uzasadnionych przypadkach możliwość zapłaty w ratach, bądź otrzymania dofinansowania).

W programie:

podstawy metody Solesmes (notacja chorałowa, interpretacja neum, rytm prosty i złożony), modalność, emisja głosu, solfeż, praktyka chorałowa, elementy chironomii , kazania/wykłady z liturgii i duchowości chorału.

Zachęcamy również do podjęcia równoległego kursu korespondencyjnego, który polega na samodzielnym wykonywaniu zadań utrwalających zdobyte wiadomości i umiejętności i przysyłaniu ich do korekty na adres sekretariat@szkolachoralu.pl

Kurs korespondencyjny został opracowany przez Szkołę św. Grzegorza w Le Mans będącą Międzynarodową Akademią Muzyki Kościelnej.  Ukończenie kursu uprawnia do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego zdobyte umiejętności, który jest przeprowadzany w trakcie Warsztatów Cantus Gregorianus w Łodzi organizowanych w lipcu 2016 roku.

Dla uczestników kursu stacjonarnego dopłata do  kursu korespondencyjnego wynosi 50 zł.

Osoby chcące dodatkowo praktykować śpiew gregoriański zapraszamy  na  cotygodniowe próby scholi św. Benedykta, które odbywają się w czwartki o godz. 18:45.

Organizatorzy:

Zespół Muzyki Dawnej Liquescentes

Parafia Farna

Fundacja św. Benedykta

Szkoła Katedralna

Kurs jest organizowany we współpracy ze Szkołą Świętego Grzegorza, Opactwem Benedyktyńskim w Triors oraz Kursem Chorału w Łodzi.

Projekt Szkoła św. Benedykta – warsztaty w chorałowe w Wielkopolsce otrzymał dofinansowanie z funduszy Urzędu Marszałkowskiego.